Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton

Králem závěrečné etapy Závodu míru juniorů v Terezíně se stal Král! Dán Philipsen slaví celkové vítězství!

Terezín, 5. května 2024 – Závěrečná etapa Závodu míru juniorů slibovala napínavý boj jak o vítězství v etapě, tak hlavně o prestižní celkový triumf v závodě. 98,3 km dlouhá trať vedla v okolí Terezína a Litoměřic a byla vyšperkována 4 vrchařskými prémiemi v Chudoslavicích. Počasí i v poslední den závodu cyklistům přálo.

Tags:

Krušné hory zvrat nepřinesly. O vítězi Závodu míru juniorů se rozhodne v Terezíně

Teplice/Olbernhau, 4. května 2024 – Třetí den Závodu míru juniorů byla na programu obávaná královská 134 km dlouhá etapa z Teplic do německého Olbernhau vedoucí přes Krušné hory. Trať vedla z Teplic přes Dubí, Osek, Litvínov a Mníšku až do saského Olbernhau. Navzdory obavám, počasí závodníkům přálo, slunce zářilo a teploty se pohybovaly kolem 20 stupňů Celsia. V etapě ale i přes řadu dílčích úniků nedošlo k žádnému zásadnímu zvratu a ještě 70. závodník přičetl jen 40s ztráty. Závodní pole dojelo ve dvou podobně velkých skupinách oddělených zmíněnými 40 s.

Tags:

Mistr světa triumfuje v ranní časovce a Irský jezdec odpoledne v etapě do Štětí

Třebívlice/Štětí, 3. května 2024 – Druhý den Závodu míru juniorů Terezín byl nabitý závoděním. Dopoledne se v okolí Třebívlic uskutečnila individuální časovka v délce 8,8 km. Trať vedla z Třebívlic za obec Děčany a zpět. Počasí závodníkům přálo, foukal jen mírný vítr a časy byly rychlejší než v loňském roce. Průměrná rychlost vítěze byla více než 51,7 km/h.