Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton

Jste zde

Úvodní slova

Úvodní slovo ředitele závodu

s potěšením mohu oznámit, že i letos se nám povedlo zajistit Závod míru juniorů v jeho tradičním pojetí – letos netradičně během čtyřech květnových dnů se nejlepší mladí cyklisté z celého světa budou opět prohánět po Ústeckém kraji a německém Sasku. S každým rokem je výrazně obtížnější tento podnik, který je od roku 1995 už stabilně součástí Světového poháru, připravit. Do UCI Men Junior Nations' Cup, jak oficiálně zní název nejprestižnější světové mužské juniorské soutěže, je letos zařazeno celkem osm podniků, z toho šest etapových. Mohu proto být na tým lidí a partnerů, kteří nám s jeho přípravou pomáhají, právem hrdý, protože jen díky těm mnoha leckdy neviditelným pomocníkům, se nám po celou tu dobu daří Závodu míru juniorů udržovat nejen jeho věhlas a vysokou úroveň, ale i neustále pracovat na jeho zlepšení. K tomu nás také nutí rostoucí úroveň pelotonu. I letos si tak můžeme být jisti, že ve více než stočlenném startovním poli sportovní fanoušci najdou jezdce, jež zde získají užitečné závodnické zkušenosti, které pak promění v tituly a medaile při mistrovství světa, Evropy, či slavných profesionálních etapách.

      Svatopluk Henke

      ředitel závodu

Úvodní slovo starosty Olbernhau

Zdravice starosty k Závodu míru juniorů

Zdař bůh v Olbernhau,

vítejte v srdci Krušných hor.

velice nás těší, že opět můžeme přivítat Závod míru juniorů v našem městě. Naplňuje mě to hrdostí, že Olbernhau je opět cílem královské etapy letošního závodu. Naše město, ležící uprostřed sedmi údolí, vás vřele vítá a s nadšením sleduje mladé cyklisty. Těšíme se na mnoho příznivců, pomocníků, pracovníků servisu, hostů a na naše přátele z České republiky. A navíc, Olbernhau vždy stojí za návštěvu. Poznejte vycezovací hut´ Saigerhütte v Grünthalu, která je zde v Olbernhau součástí světového dědictví, zažijte v historické atmosféře jedinečné místo kořenů našeho hutnictví. Poznejte naší nádhernou přírodu na dobře značených turistických stezkách. Projděte se středem našeho města, najděte si v mnoha obchodech a krámcích to, co hledáte, a přesvědčte se, že výroba hraček je u nás stále aktuání. Poznejte kulturu a umění v našich volnočasových zařízeních a v rušném klubovém životě. Užijte si četných akcí v divadle Variabel, během podzimních trhů s hudebním doprovodem našich vynikajících hudebníků, jako je hudební sbor města Olbernhau a Berglandští muzikanti, nebo náš tradiční Krušnohorský vánoční trh s přehlídkou řemeslníků a mnoho dalšího. Pěšky, na kole, nebo autem. můžete navštívit naši nejbližší sousední zemi, Českou republiku, Olbernhau je také mladé město se svými třemi základními školami, střední školou, gymnáziem, vzdělávacím centrem pro dospělé a hudební školou a s nespočtem kroužků. Největším z nich je náš TSV Olbernhau se současnými 601 členy. To a také znalost silných firem jako zaměstnavatelů v Olbernhau je znamením a ukazatelem pro budoucnost našeho města. Letošní Závod míru juniorů vzdává letos zvláštní hold svému jménu. Symbolická síla tohoto závodu s účastníky z mnoha různých zemí sahá až k válce v Evropě a vysílá důležitý signál směrem k míru. Obyvatelé Olbernhau a jejich hosté poskytnou cyklistům skvělé přijetí. Ať se náročná horská etapa do Olbernhau, vyznačující se vysokou kvalitou, všem závodníkům vydaří.

Přeji závodu dobrý průběh a zůstávám s srdečnými cyklistickými pozdravy.

     Váš Jörg Klaffenbach

     starosta

 

Tags: 

Theme Danland modified and web mastered by Vojtěch — 2011. Facebook: Závod míru juniorů