Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton

Jste zde

Den 1 – Dnes je na programu úvodní etapa letošního ročníku!

Datum: Čtvrtek 9. 5. 2019
1. etapa: Silniční závod
Start: Mírové náměstí, Litoměřice – 14:40
Cíl: Mírové náměstí, Litoměřice - cca. 17:15
Délka závodu: 100,7km
Vrchařská prémie:  2x
Sprintérská prémie: 2x

Interaktivní mapa 1. etapy

Popis etapy

První etapa 48. ročníku Závodu míru juniorů má start i cíl na stejném místě a tím je náměstí v Litoměřicích. Organizátoři se snaží neustále zvyšovat kvalitu závodu, ale zároveň si udržují určité tradice. Jednou z nich je místo startu první etapy. Start dnešní první etapy je ve 14:40 hodin a už na čtrnáctém kilometru je umístěna první vrchařská prémie letošního ročníku, což znamená, že v podstatě hned od startu se závodníci vydají do kopců. Přibližně třicet kilometrů od startu se cyklisté dostanou do města Úštěk, kde si mohou sprinteři zabojovat o důležité body v boji o zelený trikot. Druhá sprinterská prémie je pak ve Vědlicích. Po těchto dvou sprinterských prémiích dostanou následně prostor opět vrchaři. Druhá vrchařská prémie bude na Mukařově. Do cíle v Litoměřicích se závodníci při průměrné rychlosti etapy 40km za hodinu dostanou ve 17:15 hodin.

Start/Cíl

Město Litoměřice patří do Ústeckého kraje, který na mapě najdeme v severní části České republiky, nedaleko hranic s Německem. V tomto městě žije zhruba 25 tisíc obyvatel a leží na soutoku řek Labe a Ohře. Hlavní město Praha je vzdálené zhruba hodinu cesty autem po dálnici. Mezi zajímavosti tohoto města patří Zahrada Čech, což je každoroční největší výstava svého druhu v České republice zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily a milovníky přírody. V zimě město žije hokejem. Místní hokejový tým hraje první hokejovou ligu, což je po extralize druhá nejvyšší soutěž v celé České republice.

Město Litoměřice – foto: litomerickydenik.cz

 

Tags: 

Theme Danland modified and web mastered by Vojtěch — 2011. Facebook: Závod míru juniorů