Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton

Jste zde

Časovku ovládl Belgičan Uijtdebroeks

Třebenice – Belgický reprezentant Cian Uijtdebroeks nejrychleji zalétl páteční časovku jednotlivců v Třebenicích. Po souboji s chronometrem šel ale do žlutého trikotu lídra Závodu míru juniorů druhý muž v pořadí Nor Per Strand Hagenes, který z něj pouze vysvlékl svého týmového kolegu.

            Juniorský závod míru má během pátku na programu dvě závodní prověrky. Po dopolední časovce jednotlivců dochází ke změně lídra. Na první místo se dostává zatím muž druhých pozic - norský sympaťák Per Strand Hagenes. Druhý dojel v úvodní etapě a druhá příčka mu patřila i po třebenické časovce. „Časovka je moje oblíbená disciplína. Tahle v Třebenicích mi sedla skvěle. Bylo v ní několik krátkých stoupání, ale celkově byla pěkně dynamická a to mám rád,“ poznamenal nový lídr závodu Per Strand Hagenes, který ze žlutého trikotu svlékl svého týmového kolegu a vítěze úvodní etapy Stiana Edvardsena-Fredheima. „Už to říkal Stian - jsme silný tým a hodláme tu bojovat o každou pozici. Jestli se podaří dovézt žlutý trikot do cíle, se necháme překvapit. Na sobotní kopce jsem trochu těžký, ale věřím, že jako tým budeme dál skvěle spolupracovat a může se nám leccos podařit. Závod míru je aktuálně pro mě nejlepší závod a bylo by hodně cool tu uspět,“ pronesl s jiskrou v oku vedoucí muž celkové klasifikace Nor Per Strand Hagenes, kterého v časovce o sedm vteřin porazil jen Belgičan Cian Uijtdebroeks. Ten na 11,2 km dlouhý souboj s časem potřeboval přesně 14 minut a 22 sekund. Desetiny přitom rozhodovaly o bronzovém muži – nepatrně rychlejší byl tentokrát Španěl Ivan Romeo Abad a bramborová pozice zbyla na Francouze Romaina Grégoire.

            Osmnáct vteřin za vítězem zaostal nejlepší český reprezentant Matyáš Kopecký, jehož čas stačil na jednadvacátou pozici. Celkově je Kopecký s minutovým odstupem třináctý.

            V odpoledních hodinách je v plánu druhá půl etapa na necelých šedesát kilometrů se startem i cílem ve Štětí.

 
Výsledky – 2. A etapa (Třebenice – 11,2 km):
1. Cian Uijtdebroeks (BEL) 14:22
2. Per Strand Hagenes (NOR) +0:07
3. Ivan Romeo Abad (ESP) +0:14
4. Romain Grégoire (FRA) +0:14
5. Emil Herzog (GER) +0:15
21. Matyáš Kopecký (CZE) +018
 
Celkově:
1. Per Strand Hagenes (NOR) 2:44:39
2. Emil Herzog (GER)+0:09
3. Stian Edvardsen-Fredheim (NOR) +0:13
4. Cian Uijtdebroeks (BEL) +0:16
5. Romain Grégoire (FRA) +0:23
13. Matyáš Kopecký (CZE) +1:03
 

 

Foto 2. A etapy

Tags: 
Image: 

Hlavní partneři

Sazka a.s.
AŽD Praha Starmon Monzas
Euroregion Elbe/Labe European regional development fund / Evropský fond pro regionální rozvoj / Der Europäische Fonds für regionale Entwicklung Programu na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2014 – 2020 Český svaz cyklistiky

Partneři

Mediální partneři

Česká televize ČT Sport Litoměřický Deník Roadcycling
Český rozhlas Sever Deník PatRESS Techniserv Regionální televize Litoměřicko 24

Theme Danland modified and web mastered by Vojtěch — 2011. Facebook: Závod míru juniorů