Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton

Jste zde

Závod míru juniorů čeká 48. ročník. Opět nechybí smíšené družstvo Euroregionu Elbe-Labe

Terezín - Po roce se pozornost cyklistické veřejnosti opět začíná upínat zpět na sever Čech do Terezína, kde se již tradičně koná jeden z nejprestižnějších juniorských podniků s názvem Závod míru juniorů.  Tento prestižní podnik patří do seriálu UCI Nation´s Cup, a to garantuje účast těch nejlepších juniorských talentů z celého světa, kteří mají nejlepší předpoklady v budoucnu proniknout mezi elitní seniorské jezdce na slavných Grand Tour jako například Tour de France.

V letošním 48. ročníku uvidíme celkem 22 zemí. Věříme, že stejně jako každý rok bude i ten letošní velice zajímavý a podaří se znovu poodhalit další mladé nastupující talenty, třeba jako tomu bylo v roce minulém, kdy v Terezíně celému závodnímu poli naprosto dominoval belgický jezdec Remco Evenepoel. Mimochodem Evenepoel se později v průběhu loňské sezóny stal dvojnásobným juniorským mistrem světa a momentálně už má podepsanou smlouvu u profesionální belgické stáje Deceuninck-Quickstep.

V tomto roce připadá start celého závodu na 9. května a tradičně obsahuje čtyři závodní dny. Na závodníky čekají čtyři silniční závody a jedna časovka jednotlivců. Závod míru juniorů odstartuje etapou, která má start i konec v Litoměřicích. V místě startu a cíle na Mírovém náměstí se bude také konat slavnostní zahájení.

Následující den dopoledne patří městu Třebenice, kde se uskuteční časovka jednotlivců, aby se pár hodin po jejím skončení celý peloton přesunul do Roudnice nad Labem. Tam v odpoledních hodinách začíná další, v pořadí již třetí etapa. Mladí cyklisté se však do prostoru startu také vrátí, čeká je zde následně etapový cíl. Závodníci tak v Roudnici nad Labem zabojují o další etapové prvenství a tím zakončí druhý závodní den.

Po roce se znovu junioři představí také v Teplicích. Lázeňské město Teplice bude pořadatelem startu sobotní královské etapy, která dostane celé závodní pole přes hranice až do cílového německého města Altenberg, kam závodníky přivede velice obtížné stoupání v Krušných horách. Po jejím skončení se již pravděpodobně vykrystalizují ti největší adepti na celkové prvenství letošního ročníku.

Na rozdíl od loňského roku bude závěrečná etapa startovat v Terezíně. Organizátoři se tak chtějí pokusit ještě více celý závod zdramatizovat, využít kopcovitý charakter v okolí města Litoměřice a po sobotní velmi náročné královské etapě vložit do programu ještě poslední a důkladnou prověrku, která by mohla nakonec zamíchat pořadí v celkové klasifikaci. Každopádně jako každý ročník a podle dlouholeté tradice je cílovým městem celého Závodu míru juniorů právě Terezín a tak dojezd této etapy nemůže být nikde jinde, než v pořádajícím městě celého terezínského podniku. V neděli v odpoledních hodinách se právě tam dozvíme, kdo se stane celkovým vítězem 48. ročníku a zařadí se mezi taková jména jako je Cancellara, Kreuziger, Kwiatkowski, Korous a další.

Přihlášeno je zatím tedy dvacet tři šestičlenných družstev ze dvaceti dvou zemí a chybět nebude ani výběr české reprezentace, kterou povede bývalý úspěšný cyklistický reprezentant Tomáš Konečný. Také v letošním roce se povedlo zajistit účast na startu pro česko-německé družstvo Euroregionu Elbe-Labe, který se mezi ostatní týmy zařadí již čtvrtým rokem po sobě a tvoří ho tři čeští závodníci a tři němečtí. Tento tým má především upozornit na výbornou spolupráci s německou stranou a věříme, že i nadále bude tato společná kooperace pokračovat.

48. ročník – Závod míru juniorů 2019 – fakta a čísla

Pořadatel: CK Slavoj Terezín

Termín: 9. 5. - 12. 5. 2019

Ředitel závodu: Mgr. Svatopluk Henke

Velitel trati: Jan Sedlák

Hlavní rozhodčí: Andreas Gensheimer (GER)

Dopingový komisař: Tihomir Jureša (CRO)

Celková délka: 388,5 km

Rozpočet: 1,7 mil. CZK

Záštita závodu: Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje

Čestný ředitel závodu: Mgr. Jaromír Kníže, ředitel policie Ústeckého kraje

Patron závodu: Gustav-Adolf Schur

Partneři: MŠMT, Český svaz cyklistiky, Euroregion Elbe-Labe, Ústecký kraj, Santini, Changroup, Cross, Vars, Intersport Litoměřice, TÜV SÜD Czech, Potraviny Krátký, Airsprings, Vinařství Podrábský, WK Servis, Staw Wurm, SBS Cargo, RUPA, Tiskárna Cyklos Š+Š, Sanilit.

Partnerská města: Terezín, Litoměřice, Teplice, Roudnice nad Labem, Dubí, Úštěk, Budyně nad Ohří, Třebenice, Altenberg.

Mediální partneři: ČT, ČT Sport, Deník, Litoměřický deník, Český rozhlas Sever, TV Litoměřicko, PatRESS.cz, Litoměřicko24, RoadCycling.cz, Cycling Photography.

Startující týmy: Potvrzeno 23 šestičlenných týmů reprezentujících 22 zemí: Belgie, Bělorusko, ČR, Dánsko, Euroregion Elbe-Labe, Francie, Chorvatsko, Itálie, Kazachstán, Lucembursko, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Švédsko, Ukrajina.

Tags: 

Theme Danland modified and web mastered by Vojtěch — 2011. Facebook: Závod míru juniorů