Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton

Jste zde

Rus Kazanov ovládl královskou etapu

Altenberg – Vítězem královské 3. etapy Závodu míru juniorů se stal ruský reprezentant Evgeny Kazanov. Do cíle v německém Altenbergu přijel zcela osamocen a mohl si v klidu vychutnat svůj triumf. Po kopcovitém díle se ale do čela dostal Američan Blevins, který může po loňské premiéře krajana McNultyho získat pro svou zemi historicky druhé prvenství na ZMJ.

            Díky svému profilu a především dvěma těžkým výjezdům na Komáří Vížku, je stokilometrová 3. etapa právem označována jako „královská“. Cyklisty z Teplic vyprovodil sám primátor startovního města a současně senátor Jaroslav Kubera. Sobotní etapa už tradičně paří k rozhodujícím dnům celého závodu a ani letos se situace nezměnila. Ještě než se jezdci dostali do saského cílového městečka Altenberg, čekaly na ně dva průjezdy Duchcovem, po kterých přišly rozhodující dva výjezdy na Komáří Vížku. Už při prvním stoupání se startovní pole začalo dělit a právě při výjezdu na první vrchařskou prémii se ruský reprezentant Kazanov rozhod k samostatnému úniku. Po něm šel dokonce i český reprezentant Jakub Otruba, kterého diváci mohli vidět odskočeného na třetí pozici. „Celý den hodně foukalo, takže už od startu se tvořily terezíny. První Komárka se jela v těžším tempu a nahoru nás vyjelo asi dvacet, takže tam jsem se pokusil ujet. Asi to byla chyba, protože jsem jel akorát dlouho před balíkem, což mě nakonec stálo jen spoustu sil, které mi pak chyběly při druhém výjezdu, kde mi ujela skupina pěti lidí. Spurt na cílové rovince naší patnáctky jsem pokazil, což mě mrzí i vůči kolegům Danovi Baborovi, který mi s Tomem Bártou pomáhal tahat vpředu, za což jim patří velký dík,“ pronesl zklamaně nejlepší z domácích závodníků, v etapě osmnáctý, Jakub Otruba.

            Do cílového Altenbergu svůj sólový únik zdárně dovedl Rus Kazanov, který pásku protnul s jedenáctivteřinovým náskokem na druhého stíhacího jezdce Kazacha Pronského. Bronz bral Slovinec Primožič. S mankem jedenadvaceti vteřin na čtvrté pozici dorazil Američan Christopher Blevins, který tak ze žlutého trikotu vysvlékl Alexyse Brunela. Do té doby vedoucí Francouz totiž přijel takřka po čtyřech minutách na šestadvacáté příčce. „Jsem nesmírně šťastný. Je to jako sen. Samozřejmě jsem si strašně přál získat žlutý trikot, ale teď ho mám opravdu na sobě a věřím, že ho s mými kolegy přivezeme do cíle nedělní etapy a po roce zopakujeme celkové vítězství. Poslední etapa už nebude tak těžká jako ta dnešní, takže je to už velmi blízko,“ řekl nadšeně americký jezdec Christopher Blevins.

            Na závodníky 45. ročníku májových etap čeká už jen závěrečná „štace“ s tradičním startem a cílem v baště cyklistiky – v Terezíně. Na programu je posledních šestadevadesát divácky atraktivních kilometrů nad Litoměřicemi. V průběžném hodnocení je třináctý český reprezentant Otruba. „Chtěl jsem se prosadit do desítky a zlepšit své loňské dvanácté místo, ale příprava nebyla moc dobrá. Tři dny před startem mi sundávali sádru z levé ruky, takže to nebylo optimální. S ohledem na tuto skutečnost to samozřejmě není tak špatné, ale chtěl jsem víc a uvidíme, co s klukama ještě zvládneme v poslední etapě. Tam už to bude buď anebo,“ nevzdává se reprezentant Otruba, který věří v silnou podporu diváků.

Výsledky – 3. etapa: 1. Evgeny Kazanov (Rus) 2:45:53, 2. Vadim Pronsky (Kaz) +0:11, 3. Jaka Primožič (Slo) +0:13, 4. Christopher Blevins (USA) +0:21, 5. Felix Gall (Aut) 1:51, 18. Jakub Otruba (Cze) +2:30.

Celkově: 1. Christopher Blevins (USA) 7:10:12, 2. Evgeny Kazanov (Rus) +0:24, 3. Jaka Primožič (Slo), 4. Vadim Pronsky (Kaz) oba +0:33, 5. Rasmus Pedersen (Den) +1:31, 13. Jakub Otruba (Cze) +3:21

Tags: 

Theme Danland modified and web mastered by Vojtěch — 2011. Facebook: Závod míru juniorů