Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton

Jste zde

Dnes do juniorského Závodu míru vyjede přesně 132 jezdců

Terezín – Přesně 132 závodníků z dvaadvaceti týmů a jedenadvaceti zemí odstartuje dnes do 45. ročníku Závodu míru juniorů. Na startu bude i úřadující mistr světa Rakušan Felix Gall a devět českých reprezentantů.

            Z původně čtyřiadvaceti přihlášených týmů se ve středu večer do závodu skutečně odprezentovalo dvaadvacet. Kvůli tragické události nedorazil tým Lotyšska a na startu chybí i původně přihlášení Irové. „Ti se mi omlouvali, že kvůli technickým potížím nakonec nemohou přijet. Musím říci, že na jejich start jsem se těšil a to především z důvodu, že by do Terezína dorazili po dlouhých padesáti letech, což s ohledem na pětačtyřicátý ročník s sebou přinášelo určitou mimořádnost a symboliku,“ podotkl ředitel Závodu míru juniorů Svatopluk Henke.

            Po šesti letech se na start postaví hned devět český reprezentantů. Pořadatelům se podařilo diplomatickou cestou vyjednat start česko-německého-mix týmu Euroregion Elbe/Labe. V dresu s českou trikolórou vyjíždí šestice ve složení: Jakub Otruba (1), Tomáš Čapek (2), Václav Sirůček (3), Daniel Babor (4), David Zadák (5) a Tomáš Bárta (6). Trojici v trikotu Euroregionu Elbe/Labe tvoří: Jan Gavenda (130), Adam Šimůnek (131) a Vojtěch Sedláček (132). „Lídrem našich je s jedničkou jedoucí Jakub Otruba. Loni jako prvoročák skončil dvanáctý. V časovce by určitě mohl překvapit David Zadák, máme sprintery a tři prvoročáky, což je co do nabírání zkušeností dobré pro příští rok. Myslím, že mančaft máme sestavený zajímavě, ale určitě bude potřeba také kus toho pověstného štěstí,“ připomíná reprezentační trenér Tomáš Konečný, který na ZMJ slaví svoji premiéru. „Pro mě Závod míru velký symbol a velký podnik. Mám ho uložený v srci a mám k němu velký citový vztah. Na druhou stranu mě jako tátu trochu mrzí, že současně můj syn v Jevíčku jede Závod míru nejmladších a já ho nemohu u toho sledovat,“ posteskl si Konečný.

            Mezi sto dvaatřiceti závodníky jsou i tři nejrychlejší junioři z posledního mistrovství světa v americkém Richmondu – bronzový Dán Rasmus Pedersen (55), stříbrný Francouz Clément Bétouigt-Suire (49)a především s duhovým trikotem pojede Rakušan Felix Gall (104).

            Na mladé juniory čekají čtyři náročné dny a celkem 371 kilometrů, které skončí v neděli v Terezíně. Na jezdce na úvod přivítá „Litoměřická“ etapa (102,5 km), do které cyklisté vyjedou dnes ve 14:40 hodin z Mírového náměstí, kam se jezdci vrátí po sedmnácté hodině.

 

Tags: 

Theme Danland modified and web mastered by Vojtěch — 2011. Facebook: Závod míru juniorů