Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton

Jste zde

Roudnickou etapu vyhrál Nor Blikra

Roudnice nad Labem – Dvě závodní prověrky čekaly na peloton juniorského Závodu míru během pátku. Po dopolední časovce přišla na řadu odpolední etapa v Roudnici nad Labem. V té si to hlavní pole mezi sebou opět rozdalo v hromadném dojezdu, kde všechny přespurtoval Nor Erledn Blikra.
    Po souboji s chronometrem pořadatelé juniorský peloton příliš netrápili. Na odpoledne byla připravena rovinatá třiašedesát kilometrů dlouhá etapa se startem i cílem v Roudnici nad Labem. I když se tu v předchozích letech únikům dařilo, tentokrát hlavní pole nikoho dopředu nepustilo. Také ve druhém dnu se silniční závod rozhodoval ve spurtu. Tentokrát měl nejvíce sil norský reprezentant Erledn Blikra, který za sebou nechal ruského rychlíka Kulikovského a Francouze Ermenaulta. Devátým místem se blýsknul český jezdec Adam Ťoupalík. „Osobně jsem spokojený s tím, jak se tu kluci zatím představují. Není to špatné. Hlídají si čelo a nijak neblázní. O víkendu teprve přijdou těžké etapy a právě ty budou rozhodovat, tak věřím, že vepředu chybět nebudou,“ podotkl trenér reprezentačního výběru Luděk Kubias.
    Odpolední etapa do celkového ranku změnu nepřinesla a čelo zůstalo stejné jako po dopolední časovce. Žlutý trikot s přehledem udržel britský jezdec Matthew Gibson, který dokonce spurtoval o pódium, ale nakonec skončil jen těsně pod ním na čtvrtém místě. Průběžně je za ním Američan Barta a Belgičan Decraen. Adam Ťoupalík dál zůstává na třiadvacátém místě se ztrátou necelé minuty. 
 
Výsledky – 2b. etapa: 1. Erledn Blikra (Norsko) 1:23:09, 2. Aleksa Kulikovskiy (Rusko), 3. Corentin Ermenault (Francie), 4. Matthew Gibson (GBR), 5. Karlson Faglum (Švédsko), 9. Adam Ťoupalík (ČR) – všichni stejný čas.

Celkově: 1. Matthew Gibson (GBR) 4:10:15, 2. William Barta (USA) +0:12, 3. Igor Decraene (Belgie) +0:15, 4. Lennard Kämna (Německo), 5. Erledn Blikra (Norsko) oba +0:17, 23. Adam Ťoupalík +0:55 (ČR).

Tags: 

Theme Danland modified and web mastered by Vojtěch — 2011. Facebook: Závod míru juniorů