Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton

Jste zde

140 cyklistů dnes odstartuje Závod míru juniorů

Potvrzeno, odbaveno, vše připraveno! Další ročník mezinárodního cyklistického etapového Závodu míru juniorů právě začíná. Do boje o žlutý trikot 43. ročníku se vrhne přesně 140 cyklistů z 24 zemí světa.

    Závod odstartuje dnes na litoměřickém náměstí ve 14:30 hodin, kam se nejlepší juniorští cyklisté planety znovu vrátí takřka po sto kilometrech, tedy dle itineráře zhruba krátce před sedmnáctou hodinou. Letošní peloton nakonec tvoří přesně sto čtyřicet jezdů ze čtyřiadvaceti zemí. Nechybí tradiční velmoci a průběžní lídři UCI rankingu – Francie, Dánsko, Německo nebo Belgie. Vůbec poprvé v celé historii se na startovní pásce představí také reprezentanti Alžíru a Izraele. Mezi přihlášenými je úřadující mistr světa v časovce, loňský vítěz z Florencie, Igor Decraene (Belgie), který loni na ZMJ byl na 19. místě nejlepším "prvoročákem". „Diváci tu uvidí to nejlepší z aktuálního výkvětu cyklistiky. Závod míru je hodnocen mezi nejlépe připravené podniky světové úrovně věnované právě juniorům, a tak věřím, že nám veřejnost přijde pomoci vytvořit mladým cyklistům i patřičnou kulisu, kterou si jejich výkony zaslouží,“ zve ke startům i podél trati tiskový mluvčí závodu Patrik Pátek s tím, že podpořit budou potřebovat také čeští cyklisté.

Šestičlennou sestavu má samozřejmě i Česká republika, která v dresech s trikolórou vysílá Adama Ťoupalíka, Pavla Camrdu, Jana Kováře, Marka Šípoše, Romana Lehkého a Luďka Helise. Reprezentaci povede stejně jako v loňském roce, bývalý cyklistický reprezentant a plzeňský jezdec Luděk Kubias. „Sám jsem zvědavý, jak si kluci povedou. Ťoupalík s Camrdou tu byli loni a mají už zkušenosti s mezinárodním pelotonem, takže by se mohli předvést. Když někdo bude do desítky, byl bych spokojený,“ sdělil ředitel závodu Henke.

    Na cyklisty čeká celkem na čtyři sta kilometrů odjetých v severních Čechách a německém Sasku. Závod začíná dnes na litoměřickém náměstí, pokračuje v pátek dopolední časovkou v Třebenicích a odpolední půletapou v Roudnici nad Labem. V sobotu je na programu start v Teplicích a cíl v německém Zinwaldu, kdy cyklisté hned dvakrát vystoupají na Komáří Vížku. Závod míru pak tradičně skončí v neděli v Terezíně.

 

Tags: 

Theme Danland modified and web mastered by Vojtěch — 2011. Facebook: Závod míru juniorů