Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton

Jste zde

Holanďan Van Der Poel ovládl úvodní etapu

Litoměřice - Mathieu Van Der Poel vítězstvím otevřel 42. ročník Závodu míru juniorů. Holandský reprezentant slavil na litoměřickém náměstí, když uspěl jen těsně ve spurtu lehce odskočené šestičlenné skupiny. Hlavní pole, ve kterém byl jako sedmnáctý nejlepší český jezdec Matouš Hynek, přijelo se ztrátou čtyř vteřin.

Pořadatelé na úvod připravili nejdelší stokilometrovou etapu, která stodvacetihlavý peloton detailně provedla Úštěckem. I přes několikanásobnou snahu některých jezdců, se hlavní poloe roztrhat nepovedlo. Rozhodující moment přišel deset kilometrů před páskou, když odskočila čtveřice jezdců. Tu si následně dojel vítězný Holanďan. „Měl jsem štěstí, že jsem se v závěru dostal do úniku této skupiny. Už od začátku mi bylo jasné, že má šanci uspět, jelikož v ní byl i velmi silný Dán Mads Pedersen, který svoje schopnosti ukázal i v závěrečném sprintu, ve kterém jsem ho jen těsně porazil. Byl to velmi krásný finiš,“ rozplýval se v cíli vítězný Holanďan Mathieu Van Der Poel, který se ihned převlékl do žlutého trikotu pro vedoucího jezdce. 
Hlavní pole přijelo se ztrátou čtyř vteřin. V něm byl jako nejlepší zástupce české cyklistiky sedmnáctý Matouš Hynek. „První zkouška byla velmi těžká. Jelo se hlavně od druhé vrchařské prémie. Do té doby to bylo celkem v pohodě, ale jezdci se vzájemně testují, takže to zpočátku bylo takové dost splašené. Často to v zatáčkách a ve sjezdech šlo na brzdy, což bylo dost nebezpečné. Síla pelotonu je velká, ale je toho před námi ještě hodně, takže uvidíme, jak se bude dařit dál,“ řekl v cíli český reprezentant Matouš Hynek.
Cyklisté před sebou v pátek mají dvě prověrky. Dopoledne je čeká souboj s chronometrem v Třebenicích a odpoledne třiašedesát kilometrů v Roudnici nad Labem. „Myslím, že Dánové jsou nejsilnějším týmem pelotonu, což zřejmě předvedou i na časovce. Věděl jsem, že bude třeba si je neustále hlídat,“ podotkl vedoucí jezdec Van Der Poel.
 
Výsledky – 1. etapa: 1. Mathieu Van Der Poel (Holandsko) 2:37:39, 2. Mads Pedersen (Dánsko), 3. Nat Van Hooydonck (Belgie), 4. Mathias Rask (Dánsko), 5. David Per (Slovinsko) – všichni stejný čas, 17. Matouš Hynek, 60. Adam Ťoupalík, 67. Pavel Camrda všichni +0:04, 90. Michal Schlegel +10:20, 92. Luděk Lichnovský +10:52, 103. Adam Sekanina +14:01 všichni ČR.
Tags: 

Theme Danland modified and web mastered by Vojtěch — 2011. Facebook: Závod míru juniorů