Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton

Jste zde

Úvodní slova 2011

Vítám Vás při kulatém výročí, které v letošním roce můžeme v Terezíně společně oslavit. Tradiční májové etapy věnované juniorským cyklistům totiž píší jubilejní čtyřicátou kapitolu. Mohu mít jen radost, že se nám po celou dobu daří udržovat Závodu míru juniorů nejen jeho věhlas a vysokou úroveň, ale i neustále pracovat na jeho zlepšení. Také z toho důvodu je závod od roku 1995 už stabilně součástí Světového poháru. Letos je přitom do Nation’s Cupu, jak oficiálně zní název nejprestižnější světové juniorské soutěže, zařazeno jen devět cyklistických akcí, a právě náš juniorský Závod míru patří mezi šestici etapových podniků. Rostoucí úroveň pelotonu nás přitom nutní k soustavnému provádění jistých změn ve prospěch oživení dění. Ani letos jsme se nemohli vyhnout úpravám květnových tras. Vůbec poprvé cyklisté odstartují z Lomu. Během pěti dnů se však jezdci budou moci detailně seznámit s krásami Českého středohoří, Krušných hor a německého Saska. Těší mě, že zde každoročně účastníci získávají nové užitečné závodnické zkušenosti, které mnohdy následně proměňují v tituly a medaile při mistrovství světa, Evropy, či slavných profesionálních etapách. Držme tedy všem palce a věřme, že i z letošního jubilejního klání vzejdou závodníci, kteří za pár let obléknou duhové trikoty šampiónů.

Svatopluk Henke
ředitel závodu

 

Slovo hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové k 40. ročníku Závodu míru Juniorů

Vážení a milí příznivci sportu,
jsem ráda, že máme na území Ústeckého kraje akce, které k němu už neodmyslitelně patří a staly se díky svému každoročnímu konání tradicí. To je i případ Závodu míru juniorů, který se v letošním roce pojede už po čtyřicáté. Jubilejní 40. ročník opět přiláká do našeho regionu nadějné mladé cyklisty z mnoha zemí Evropy, pro které závod představuje další významnou metu ve sportovní kariéře, kterou si zvolili. Cyklistika zažívá v posledních letech opět velký návrat a vedení Ústeckého kraje si to uvědomuje. Proto nezapomínáme na budování cyklostezek, především podél řeky Labe, kde jsme nedávno otevřeli další nový úsek, a rozhodně budeme pokračovat. Přeji všem účastníkům Závodu míru juniorů 2011, aby se jim podařilo dosáhnout očekávaných výsledků a aby i díky tomu měli na Ústecký kraj jen milé a příjemné vzpomínky. Bude mi ctí, když se náš kraj stane místem, kam se budete vždycky rádi vracet.
My se na vás budeme také těšit …

Jana Vaňhová
hejtmanka Ústeckého kraje

Tags: 

Theme Danland modified and web mastered by Vojtěch — 2011. Facebook: Závod míru juniorů