Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton

Jste zde

Časovku vyhrál Němec Herklotz, Češi výrazně neztratili

Co etapa, to jiný držitel žlutého trikotu. Zatím se žádnému jezdci 40. ročníku Závodu míru juniorů nepodařilo cennou trofej vézt déle než etapu. Jinak to nebylo ani po dopoledním souboji s chronometrem, který vyhrál německý reprezentant Silvio Herklotz a druhý Van Poppel se stal novým lídrem závodu.

            Časovku jednotlivců už tradičně cyklisté absolvují v Třebenicích. Po necelých dvanácti kilometrech se nejrychlejší čas zastavil na ukazateli 14:46 min právě u Němce Harklotze. Pouhé tři vteřiny ztratil druhý Holanďan Danny Van Poppel. Za ním následovala se stejnou ztrátou čtyř vteřin na vítěze dvojice francouzských závodníků Gougeard a Lecuisinier.

            V souboji s časem česká reprezentace nejvíce sázela na úřadujícího českého mistra v této kategorii Daniela Turka, který očekávání nezklamal. Na dvanáctém místě zaostal o devětadvacet vteřin. Naopak po včerejším velmi nepříjemném pádu sedmnáctým místem velmi překvapil Josef Černý, jež ztratil jen o tři vteřiny více než jeho kolega Turek. Výrazně neztratil ani do té doby nejlepší Čech Vojtěch Nipl, který na pětatřicáté příčce pásku protnul s padesátivteřinovým mankem. „Časovka vůbec není má parketa a musím se přiznat, že je to spíš noční můra. Nakonec jsem mile překvapen. Určitě to mohlo být lepší, ale také to mohlo být výrazně horší. Už na třetím kilometru jsem měl nohy jak zalité betonem, ale pak se dokázaly rozjet,“ svěřil se Vojtěch Nipl.

            Do odpolední „Roudnické“ etapy díky druhému místu nastoupí ve žlutém trikotu právě Holanďan Danny Van Poppel. Nejlepším českým jezdcem průběžné klasifikace je na desáté příčce Josef Černý s pouhými šestatřiceti vteřinami „sekery“. „Kluci zatím jedou velmi dobře. Museli se vyrovnat s řadou nepříjemností, ale evidentně to zvládají, takže jsem spokojený. Roudnická etapa ale dokáže být pěkně zrádná, takže půjde hlavně o to, aby pošetřili síly na těžký víkend a nezůstali někde vzadu,“ sdělil reprezentační trenér František Trkal.

            Dobré zprávy pak přišly od lékařů. Holandský cyklista Richard Dijskhoorn, který měl ve čtvrteční etapě v Litvínově hrůzostrašný pád ve spurtu, je v pořádku. Sice zůstal v nemocnici na pozorování, ale žádné kosti nejsou zlomeny a vyhnul se i jiným vážním zraněním. Lékaři takřka po kompletním rentgenu a CT jen sešili roztržené koleno a horní ret.

Výsledky – 3 ½ etapa: 1. Silvio Herklotz (Německo) 14:46, 2. Danny Van Poppel (Holandsko) +0:03, 3. Alexis Gougeard, 4. Pierre-Henri  Lecuisinier (oba Francie) – oba +0:04, 5. Szymon Rekita (Polsko) +0:08, 12. Daniel Turek +0:29, 17. Josef Černý +0:32, 35. Vojtěch Nipl +0:50,  45. Matěj Zahálka +1:04, 56. Adam Valeš +1:11, 91. Tomáš Zechmeister +2:19 (všichni ČR).

Celkově: 1. Danny Van Poppel (Holandsko 5:07:40, 2. Silvio Herklotz (Německo) +0:04, 3. Pierre-Henri  Lecuisinier (Francie) +0:08, 4. Ruben Zepunkte (Německo) +0:18, 5. Martijn Tusveld (Holandsko) +0:20, 10. Josef Černý +0:36, 17. Vojtěch Nipl +0:53, 33. Matěj Zahálka +1:46, 42. Adam Valeš +2:18, 55. Daniel Turek +6:54, 83. Tomáš Zechmeister +20:10 (všichni ČR).

Theme Danland modified and web mastered by Vojtěch — 2011. Facebook: Závod míru juniorů