Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton

You are here

Králem závěrečné etapy Závodu míru juniorů v Terezíně se stal Král! Dán Philipsen slaví celkové vítězství!

Terezín, 5. května 2024 – Závěrečná etapa Závodu míru juniorů slibovala napínavý boj jak o vítězství v etapě, tak hlavně o prestižní celkový triumf v závodě. 98,3 km dlouhá trať vedla v okolí Terezína a Litoměřic a byla vyšperkována 4 vrchařskými prémiemi v Chudoslavicích. Počasí i v poslední den závodu cyklistům přálo.

Vítězem etapy se stal k radosti diváků v cílovém městě domácí reprezentant Kryštof Král v nádherném spurtu více než sta závodníků. „Balík“ totiž přijel i přes několik úniků během dne prakticky kompletní. Vedoucí jezdec a jeho tým průběh etapy zkušeně kontrolovali.

Jako druhý dospurtoval Senna Remijn (National Team Netherlands) a navázal tak na loňský rok, kdy tuto etapu také ve spurtu dokonce vyhrál. Jako třetí dojel David Lewandowski z polského „nároďáku.

Celkovým vítězem Závodu míru juniorů 2024 se stal Albert Philipsen (National Team Denmark), který se ujal vedení již po individuální časovce. S náskokem 25 vteřin porazil druhého Nizozemce Senna Remijnema, který díky bonifikaci za 2. místo v etapě přeskočil v celkové klasifikaci třetího Čecha Pavla Šumpíka o jedinou vteřinu.

Závod míru juniorů 2024 tak zdárně skončil a nabídl 4 dny plné napínavých etap a skvělých sportovních výkonů. Mladí cyklisti z celého světa předvedli jejich talent a bojovali o vítězství v jednom z největších závodů své kategorie. Za zmínku stojí i skvělé výkony českých jezdců, kteří vyhráli dvě etapy a díky Šumpíkovi brali i celkové umístění na pódiu.

Nejlepším družstvem se stal National Team Denmark, bodovací soutěž vyhrál Aldo Taillieu z Belgie, nejlepším vrchařem byl finsky jezdec Kasper Borremans z týmu CVM Cannibal Victourious MIX, sprinterskou soutěž ovládl jeho týmový kolega, Belgičan Nolan Huysmans. A do třetice úspěchů týmu Cannibal Victourious bylo vítězství v kategorii nejlepší mladý jezdec díky Janu Jackowiakovi. Na toho se tedy budeme těšit v příštím roce jako na jednoho z favoritů závodu.

Velké poděkování patří organizátorům, dobrovolníkům a všem zúčastněným, kteří přispěli k tomu, aby se Závod míru juniorů podařilo uspořádat historicky již po 52. Pevně věříme, že 8.–11. května 2025 se organizátorům v čele se Svatoplukem Henkem mladším znovu povede vykonat malý zázrak a dlouhá historie Závodu Míru juniorů bude pokračovat 53. ročníkem…