Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton

You are here

Krušné hory zvrat nepřinesly. O vítězi Závodu míru juniorů se rozhodne v Terezíně

Teplice/Olbernhau, 4. května 2024 – Třetí den Závodu míru juniorů byla na programu obávaná královská 134 km dlouhá etapa z Teplic do německého Olbernhau vedoucí přes Krušné hory. Trať vedla z Teplic přes Dubí, Osek, Litvínov a Mníšku až do saského Olbernhau. Navzdory obavám, počasí závodníkům přálo, slunce zářilo a teploty se pohybovaly kolem 20 stupňů Celsia. V etapě ale i přes řadu dílčích úniků nedošlo k žádnému zásadnímu zvratu a ještě 70. závodník přičetl jen 40s ztráty. Závodní pole dojelo ve dvou podobně velkých skupinách oddělených zmíněnými 40 s.

Nejspokojenější v cíli etapy byli dánští reprezentanti. Vítězem etapy se stal ve spurtu více než 40členné skupiny Anton Louwlarsen (National Team Denmark). Druhé místo obsadil Marius Innhaug Dahl (National Team Norway) a bronz bral vedoucí jezdec celého závodu Albert Philipsen (National Denmark), který navýšil náskok na českého reprezentanta Pavla Šumpíka v celkovém pořadí na 26 s. Třetí celkově je reprezentant Norska Felix Orn-Kristoff se ztrátou 33 s.

Závod míru juniorů bude pokračovat v neděli závěrečnou etapou se startem i cílem v Terezíně a vzhledem k rozestupům v celkovém pořadí se dá očekávat množství pokusů o úniky. Etapa o délce 98,3 km a 4 vrchařskými prémiemi – s výjezdy vždy v Chudoslavicích, startuje v 9.00 a očekávaný dojezd je mezi 11.23 – 11.38 hod. na terezínském náměstí.

Tags: 
Image: 

Theme Danland modified and web mastered by Vojtěch — 2011. Facebook: Závod míru juniorů