Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton

You are here

Mistr světa triumfuje v ranní časovce a Irský jezdec odpoledne v etapě do Štětí

Třebívlice/Štětí, 3. května 2024 – Druhý den Závodu míru juniorů Terezín byl nabitý závoděním. Dopoledne se v okolí Třebívlic uskutečnila individuální časovka v délce 8,8 km. Trať vedla z Třebívlic za obec Děčany a zpět. Počasí závodníkům přálo, foukal jen mírný vítr a časy byly rychlejší než v loňském roce. Průměrná rychlost vítěze byla více než 51,7 km/h.

Vítězem se s časem 10:12 min. stal Albert Philipsen (National Team Denmark), který se tak fantastickým výkonem oblékl do žlutého. Druhé místo obsadil Aldo Taillieu (National Team Belgium) s odstupem 9 sekund a třetí Marius Innhaug Dahl (National Team Norway) se ztrátou 16 sekund.

Odpoledne byla na programu etapa z Roudnice nad Labem do Štětí. Trať o délce 61,4 km vedla po rovinatém terénu a nabídla sprinterům ideální příležitost k předvedení svých dovedností.

Déšť se cyklistům prakticky vyhnul a do cíle dojel celý balík pohromadě. V napínavém spurtu zvítězil Seth Dunwoody (National Team Ireland) a stal se tak vítězem etapy. Stejně jako v časovce dojel druhý Aldo Taillieu (National Team Belgium) a třetí dospurtoval Anton Louwlarsen (National Team Denmark).

Celkové vedení udržel dánský favorit, mistr světa Albert Philipsen před českým reprezentantem Pavlem Šumpíkem (+20s) a Holanďanem Sennou Remijnem (+27s).

Závod míru juniorů bude pokračovat zítra 134 km dlouhou královskou etapou skrz Krušné hory - z Teplic do německého Olbernhau s třemi vrchařskými prémiemi. Start je naplánován na 14.00 z teplického Náměstí Svobody.

Tags: 
Image: 

Theme Danland modified and web mastered by Vojtěch — 2011. Facebook: Závod míru juniorů