Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton

You are here

Žlutý Nor Hagenes o milimetry potvrzuje v Německu roli lídra

Teplice/Olbernhau – Vedoucí muž letošního 49. ročníku Závodu míru juniorů potvrzuje svoji formu. Norský reprezentant Per Strand Hagenes vyhrál sobotní „královskou“ etapu s cílem v německém Olbernhau. Na oslavy je ale stále brzy. Na pásce s ním doslova o milimetry „prohrál“ druhý muž celkového pořadí Němec Emil Herzog, díky němuž bude v pelotonu panovat ještě velké napětí.

            „Dnes to byla opravdu hodně tvrdá etapa, ale my si nařídili, že ji vyhrajeme, takže mám velkou radost, že se nám to povedlo. Bohužel stále si nemyslím, že je rozhodnuto. Zítra se klidně může stát cokoli, ale pro dnešek jsme se rozhodli být nejlepší my,“ zářil spokojeností vítězný Nor Per Strand Hagenes.

            Sobotní téměř stokilometrový 3. díl odstartovaný v Teplicích měl cíl nově v německém Olbernhau. Na jezdce čekaly nejen těžké kopce a dvě vrchařské prémie na Cínovci a v Seiffenu, ale především chladné a deštivé počasí po celou dobu etapy. „Těžkou etapu udělal déšť ještě těžší. Myslím, že jsme si ji všichni protrpěli,“ podotkl vítězný Nor Hagenes, který do cílového Olbernhau přivedl dvanáctičlennou skupinu. V ní ale byli prakticky všichni favorité. Stříbro totiž jen těsně patřilo průběžně druhému Emilu Herzogovi. Dvojici na pódiu doplnil třetí Belgičan Vlad van Mechelen. Tři čeští zástupci pak byli součástí druhé patnáctičlenné skupiny, která zaostala téměř o půl druhé minuty. Matyáš Kopecký byl klasifikován patnáctý, hned za ním Daniel Mráz z mix týmu Euroregionu a šestadvacátý dojel Milan Kadlec. „Kluci odvedli to, co v nich je. Byla to těžká etapa, byla zima a každému takové počasí nesedí. Já tady mám strašně mladý tým. Většina kluků jsou prvoročáci, takže to příští rok mohou jen vylepšovat. Všechno to jsou pro ně cenné zkušenosti, které tu získávají,“ poznamenal Tomáš Končený, kouč české reprezentace.

            Lídrovi celkové klasifikace se jeho dosavadní malý náskok svým vítězstvím navýšit nepovedlo. Druhý Němec Herzog i nadále ztrácí pouhých devět sekund. Do půl minuty jsou navíc další jezdci Belgičan Cian Uijtdebroeks i ambiciózní Francouz Romain Grégorie. Nejlepší domácí závodník Matyáš Kopecký je průběžně čtrnáctý z odstupem dvou a půl minuty.   Tři a čtvrt minuty pak ztrácí osmnáctý Milan Kadlec, novopečený mistr Evropy v bodovačce.

            Na programu 49. ročníku Závodu míru juniorů je už jen závěrečná 4. etapa s tradičním startem a cílem v Terezíně. Na téměř stokilometrové trati jsou ale hned čtyři vrchařské prémie v Pohořanech nad Litoměřicemi. „Přál jsem si, abychom vyhráli etapu a byli v top desítce celkového pořadí. Jsme kousek za ní. Před námi je ještě těžká etapa a já se snažím kluky vyburcovat k tomu, aby se nebáli a závodili. Pak už je jedno jestli je někdo patnáctý nebo padne na padesátou příčku, ale pojďme zkusit bojovat a možná, že díky tomu člověk skočí do pětky. Zítra je těžký den a my budeme bojovat,“ dodal odhodlaně Tomáš Konečný.

Výsledky – 3. etapa (Teplice – Olbernhau 98,5 km):
1. Per Strand Hagenes (NOR) 2:26:28
2. Emil Herzog (GER)
3. Vlad van Mechelen (BEL)
4. Joris Reinderink (NED)
5. Romain Grégoire (FRA) – všichni stejný čas
15. Matyáš Kopecký (CZE)
16. Daniel Mráz (CZE) Euroregion
26. Milan Kadlec (CZE) – všichni +1:24
 
 
Celkově:
1. Per Strand Hagenes (NOR) 2:44:39
2. Emil Herzog (GER) +0:09
3. Cian Uijtdebroeks (BEL) +0:26
4. Romain Grégoire (FRA) +0:30
5. Joost Brinkman (NED) +0:59
14. Matyáš Kopecký (CZE) +2:37
18. Milan Kadlec (CZE) +3:16
22. Daniel Mráz (CZE) Euroregion +4:05
39. Štěpán Telecký (CZE) +12:45
41. Adam Seeman (CZE) +13:08
78. Jan Lukeš (CEZ) Euroregion +36:03
83. Daniel Sporysch (CZE) +38:14

Foto 3. etapy

Tags: 
Image: 

Theme Danland modified and web mastered by Vojtěch — 2011. Facebook: Závod míru juniorů