Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton

You are here

Mistr Belgie jde do žlutého

Třebenice – Belgičan Remco Evenepoel ovládl na juniorském Závodě míru dopolední souboj s chronometrem. Belgický mistr v časovce se současně převlékl do žlutého trikotu lídra závodu, což si dokonce před etapou stanovil jako hlavní cíl.

Včera jsem přijel ve vedoucí skupině a věděl jsem, že jsem dnes schopný časovku vyhrát a převléknout se do žlutého. Plán se povedl a teď jsem hodně šťastný, protože je to můj první žlutý trikot v životě. A jelikož se dobře cítím i v kopcích, měl bych být schopný žluťáka udržet až do cíle,“ věří si na velký triumf belgický jezdec Remco Evenepoel, který jedenáctikilometrovou trasu v Třebenicích proletěl za čtrnáct minut. Druhý v pořadí Dán Skjelmose Jensen ztratil přitom pouhé dvě setiny.

Časovku skvěle zajel i lídr českého týmu Karel Vacek, který na osmé příčce zaostal o necelou půl minutu. Skvěle zajel i domácí odchovanec Jan Kašpar, který se blýsknul dvacátou příčkou a ztrátou osmačtyřiceti vteřin. Dlouho byl přitom překvapivě vedoucím jezdcem, což domácímu publiku dělalo v Třebenicích velkou radost. „Tuhle časovku znám velmi dobře a přiznám se, že jsem se na ni snažil maximálně připravit. Z toho času mám samozřejmě radost,“ usmál se Jan Kašpar.

Odpoledne na peloton čeká šedesátikilometrová rovinatá etapa v Roudnici nad Labem.

 

Výsledky – 2. A et.:

1. Remco Evenepoel (Bel) 14:08

2. Mattias Skjelmose Jensen (Den) +0:00:02

3. Ludvig Fischer Aasheim (Nor) +0:14

4. Jacob Hindsgaul Madsen (Den) +0:15

5. Ilan van Wilder (Bel) +0:21

8. Karel Vacek (Cze) +0:29

20. Jan Kašpar (Cze) +0:48

 

Celkově po 2. A et.:

1. Remco Evenepoel (Bel) 2:48:22

2. Mattias Skjelmose Jensen (Den) +0:06

3. Jacob Hindsgaul Madsen (Den) +0:15

4. Ludvig Fischer Aasheim (Nor) +0:16

5. Sean Quin (USA) +0:38

16. Karel Vacek (Cze) +2:18

77. Jan Kašpar (Cze) +11:28

Tags: 

Theme Danland modified and web mastered by Vojtěch — 2011. Facebook: Závod míru juniorů