Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton

You are here

A successful afternoon stage for the Denmark team, Andersen leads the general classification

Tak ani Holanďan Danny Van Poppel nedokázal zlomit letošní prokletí držitelů žlutého trikotu a sám musel po odpolední roudnické etapě vedoucí dres odevzdat. Dosud totiž žádný lídr průběžného hodnocení nezůstal ve žlutém déle než jedinou etapu. Novým lídrem je teď totiž Dán s typickým jménem Andersen.

            O tradiční téměř stokilometrové „Roudnické“ etapě, která bývá na programu vždy po páteční dopolední časovce, se hovoří jako o velmi zrádné. „Ona je taková nenápadná. Nejsou tam žádné kopce, a tak se zdá, že v ní nemůže být nikdo ohrožen. Jenže na otevřených rovinách často fouká, a když se peloton rozjede na terezín, tak se pole může pěkně rozdělit a jen tak se to sjet nedá. Kluci měli za úkol hlavně pošetřit síly na další kopce, ale hlavně si pohlídat pozice, aby nikdo neujel,“ sdělil reprezentační trenér František Trkal.

            První, kdo se rozhodl zkusit v Roudnici štěstí, byl tempař a výborný časovkář Daniel Turek, který šel do sólového úniku hned po startu. Jeho snaha mu vydržela jen pár kilometrů. Přestože právě na otevřených silnicích bylo dalších pokusů o únik nesčetně, pole bylo převážnou část kompaktní. Závěr byl ale doslova jak přes kopírák s loňským rokem. To se v závěrečném z pěti tradičních okruhů zvedla trojice Dánů a kompletně obsadila podium. Tentokrát přesně ve stejnou chvíli, tedy v nájezdu do poslední etapy si dánská reprezentace opět hodlala udělat ze třetí odpolední etapy svůj šampionát, když se z hlavního pole odpoutala pětice, ve které měli Dánové hned tři své jezdce. Hattrick jim ale nevyšel, když jim ho bronzem překazil Ital Conti. První a druhé místo však získali Cort Nielsen a Soren Andersen. Až čtvrtý pak byl jejich kolega Vinjebo.

            Hlavní pole ztratilo půl minuty a v něm přijeli také čeští reprezentanti. Nejlepší z nich byl na dvaadvacátém místě Daniel Turek a tři pozice za ním Adam Valeš.

            Díky dánskému úniku se opět změnil vedoucí jezdec. Do průběžného vedení se dostal Soren Andersen, kterého následuje kolega Nielsen. Josef Černý jako nejlepší český jezdec je na jedenáctém místě s padesátivteřinovým mankem. Vojtěch Nipl je pak osmnáctý a jednatřicátý je Matěj Zahálka s rovnými dvěma minutami. „Stále si připadám jako by mě kopl kůň. Naražený bok bolí přesně jako, když vám dá někdo koňara, ale věřím, že se to rozhýbe,“ podělil se o své pocity po čtvrtečním ošklivém pádu aktuálně nejlepší český závodník Josef Černý.

Výsledky – 3 2/2 etapa: 1. Magnus Cort Nielsen 2:28:07, 2. Soren Andersen (oba Dánsko), 3. Valerio Conti (Itálie) všichni stejný čas, 4. Emil Vinjebo (Dánsko) +0:21, 5. Szymon Rekita (Polsko) +0:23, 22. Daniel Turek (ČR), 25. Adam Valeš, 30. Vojtěch Nipl, 48. Matěj Zahálka, 70. Tomáš Zechmeister, 77. Josef Černý (všichni (CR) všichni +0:31.

Celkově: 1. Soren Andersen 7:36:04, 2. Magnus Nielsen (oba Dánsko) +0:06, 3. Danny Van Poppel (Holandsko) +0:14, 4. Silvio Herklotz (Německo) +0:18, 5. Pierre Lecuisinier (Francie) +0:22, 11. Josef Černý +0:50, 18. Vojtěch Nipl +1:07, 31. Matěj Zahálka +2:00, 39. Adam Valeš +2:31, 53. Daniel Turek +7:08, 76. Tomáš Zechmeister +20:24 (všichni ČR).

 

Theme Danland modified and web mastered by Vojtěch — 2011. Facebook: Závod míru juniorů