Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton

You are here

On Friday won Leknessund and Ferrari

Třebenice/Roudnice nad Labem – Dvě prověrky museli zvládnout juniorští cyklisté Závodu míru během pátečního dne. Dopolední časovku v Třebenicích vyhrál Nor Andreas Leknessund, odpolední silniční závod v Roudnici nad Labem zase Ital Davide Ferrari. Ve žlutém do sobotní královské etapy nastoupí Holanďan Zijlaard, který se do žlutého oblékl po dopolední časovce a trikot udržel i odpoledne. A nezklamali ani domácí jezdci. Richard Holec byl na časovce těsně pod pódiem, odpoledne už slavil bronz.

Po dopoledním souboji s chronometrem na dvanáctikilometrové členité trase v Třebenicích se měnil žlutý dres lídra závodu. Vítěze úvodní etapy, který tentokrát dojel se ztrátou tři čtvrtě minuty na šestnáctém místě, vysvlékl Holanďan Maikel Zijlaard. Ten sice časovkou proletěl na sedmém místě, ale v součtu najel pouhou vteřinu na norského reprezentanta. Nejrychlejším ale byl severský kolega Andreas Leknessund, který vítězství získal za čtrnáct a půl minuty. Druhý byl Belgičan Grignard a třetí Kazach Fedorov. Českému reprezentantovi Richardu Holecovi na pódium stačila jediná vteřina, kvůli které zůstal čtvrtý. Radost si ale český jezdec udělal hned v odpolední „roudnické“ etapě na šedesát kilometrů. Při ní diváci sledovali hromadný dojezd. Ve spurtu dostál svému jménu italský rychlík Davide Ferrari, který se cílem prohnal stejně jako věhlasný vůz se vzpínajícím se koněm ve znaku. Také Ferrari zvládl cílem projet s rukama do vítězné viktorky. Stříbro bral Francouz Jérémy Montauban a bronz český závodník Richard Holec. „Mám hroznou radost. Pro mě je to první vítězství, které jsem dokázal v reprezentačním dresu získat. Jde přitom o můj druhý závod, takže těch symbolů je tu hodně. Vyhrát poprvé a navíc při věhlasném Závodě míru, to se prostě radost násobí,“ sdělil sympatický Ital Davide Ferrari.

Třetí místo udělalo radost v českém táboře. „Včera jsme měli trochu smůlu, ale dnes už kluci ukázali, že jet umí a mají na to. Trochu jsme si popovídali, aby se některé chyby už neopakovaly a evidentně to padlo na úrodnou půdu. Nálada v týmu je skvělá. To nejtěžší nás čeká v sobotu a já věřím, že kluci ještě ukážou, že umí šlápnout do pedálů a závod ovlivnit,“ řekl reprezentační kouč Tomáš Konečný.

Po druhé půl etapě si žlutý trikot udržel Holanďan Maikel Zijlaard. Čelo je velmi těsné. Druhý Andersen ztrácí vteřinu, třetí Belgičan Grignard dvě. Nejlepší z českých jezdců je sedmý Holec se ztrátou lehce přes minutu. Terezínský odchovanec Jan Kašpar zaostává na stém třetím místě o necelou čtvrt hodinu, kterou získal v úvodní etapě.

V sobotu na peloton 46. ročníku Závodu míru juniorů čeká stokilometrová „královská“ etapa se startem v Teplicích a cílem v německém Altenbergu. Během ní budou muset  jezdci třikrát vystoupat na Komáří Vížku.

 

Výsledky – 2. ½ etapa (Třebenice, 11,2 km):

1. Leknessund (Nor) 14:29

2. Grignard (Bel) +0:17

3. Fedorov (Kaz) +0:27

4. Holec (Cze) +0:28

5. Vodicka (USA) +0:32

68. Kašpar (Cze) +1:27

 

Výsledky – 2. 2/2 etapa (Roudnice, 62,4 km):

1. Ferrari (Ita) 1:18:26

2. Montauban (Fra)

3. Holec (Cze)

4. Märkl (Ger)

5. Blaško (Svk)

102. Kašpar (Cze) všichni stejný čas

 

Celkově:

1. Zijlaard (Ned) 4:15:14

2. Andersen (Nor) +0:01

3. Grignard (Bel) +0:02

4. Hoole (Ned) +0:29

5. Leknessund (Nor) +0:46

7. Holec (Cze) +1:12

103. Kašpar (Cze) +14:36

 

Tags: 

Theme Danland modified and web mastered by Vojtěch — 2011. Facebook: Závod míru juniorů