Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton

You are here

Karel Vacek won the royal stage of the Junior Peace Race

Teplice/Altenberg – O senzační výsledek se během 3. etapy Závodu míru juniorů postaral cyklista Karel Vacek. Český reprezentant královskou etapu suverénně ovládl, když cílem projel osamocen s třičtvrtěminutovým náskokem na druhého Itala Bagioliho. Do žlutého trikotu se ale vrátil Nor Idar Andersen.

Věděl jsem, že dnešní etapa je můj závod a šel jsem si za svým cílem. Chtěl jsem tady deklasovat konkurenci a to se mi, myslím, povedlo. Pro mě tohle vítězství moc znamená. Je to moje první tento rok,“ svěřil se v cíli zlatý jezdec Karel Vacek.

Během stokilometrové etapy se startem v Teplicích a cílem v německém Altenbergu museli jezdci dvakrát vystoupat na legendární Komáří Vížku. „V prvním kole vyjelo nahoru tak dvacet lidí. Rozhodl jsem se pošetřit síly, protože jsem věděl, že to ještě bude těžké. Když jsme pod Komáří Vížku najeli podruhé, viděl jsem, že konkurenti na to moc neměli a jen se po sobě koukali, tak jsem na nic nečekal a jel jsem si to svoje. Nakonec jsem vítězně přijel až do cíle,“ sdělil vítězný Karel Vacek.

Královská etapa pravidelně míchá karty a člen české reprezentace se rázem posunul v průběžném hodnocení nahoru. Vacek nyní uzavírá elitní pětici. Žlutý trikot, tedy Holanďan Zijlaard, v kopcích výrazně zaostal a do cíle dojel až jako devětapadesátý se ztrátou téměř osmi minut. Naděje na celkové vítězství rázem uhasly. Do trikotu lídra se naopak znovu oblékl Nor Idar Andersen, který si do poslední etapy poveze třičtvrtěminutový náskok před druhým krajanem Leknessundem. Pátý Vacek na zaostává o půldruhou minutu. „Dnes jsem vyhrál díky skvělé práci celého týmu . Stále je to etapový závod a neházejme flintu do žita. Norský tým je hodně silný, ale třeba něco vymyslíme. Společně uděláme maximum proto, abychom zítra žlutý trikot získali. Pokud by se to nepovedlo, určitě se tu pokusím vyhrát napřesrok,“ netají své ambice Karel Vacek, který letos do Závodu míru odstartoval jako „prvoročák“.

Závěrečná stokilometrová etapa odhalí celkového vítěze 46. ročníku při tradičním dojezdu v Terezíně.

 

Výsledky – 3.  etapa (Teplice - Altenberg, 100 km):

1. Karel Vacek (Cze) 2:41:16

2. Andrea Bagioli (Ita)

3. Madsen Hindsgaul (Den)

4. Thibaut Ponsaerts (Bel) všichni +0:42

5. Leon Heinschke (Ger) +0:47

81. Jan Kašpar (Cze) +13:12

 

Celkově:

1. Idar Andersen (Nor) 6:57:24

2. Andreas Leknessund (Nor) +0:41

3. Madsen Hindsgaul (Den) +1:16

4. Andrea Bagioli (Ita) +1:20

5. Karel Vacek (Cze) +1:24

97. Kašpar (Cze) +26:54

 

Tags: 

Theme Danland modified and web mastered by Vojtěch — 2011. Facebook: Závod míru juniorů