Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton

You are here

Páteční časovku vyhrál McNulty, silnici Kulikovskij

Třebenice/Roudnice – Hned dvě etapové prověrky čekaly během pátečního dne na peloton 44. ročníku Závodu míru juniorů. Dopolední časovku jednotlivců v Třebenicích vyhrál Američan McNulty, který se díky zajetému času rovnou převlékl do žlutého trikotu. Odpolední silniční etapu v Roudnici nad Labem pak vyhrál Rus Aleksandr Kulikovskij. Američan ale ve žlutém zůstal a už ho nehodlá svlékat.
    Jakoby američtí a ruští reprezentanti v pátek vycítili, že Česko slaví svátek osvobození, a tak se oba národy i při mírových etapách snažily strhnout na sebe pozornost stejně jako před sedmdesáti lety americká a sovětská vojska, která Česko osvobodila ze spárů nacismu. Jako zbraně tentokrát sloužily silné a vytrvalé nohy na bicyklech. Dopolední jedenáctikilometrový souboj s chronometrem skvěle zajela americká posádka. Nejrychleji trať projel Brandon McNulty, který za sebou nechal krajana Adriena Costu, stříbrného z loňského mistrovství světa v časovce ve španělské Ponferradě. Trio na stupních doplnil srbský jezdec Dusan Rajovic. Nejlepším domácím závodníkem byl osmnáctý Jakub Otruba, který zaostal minutu za vítězným Američanem. Ten ze žlutého trikotu lídra závodu vysvlékl Rusa Rostovtseva. „Máme silný tým, nepochybuji o tom, že žlutý trikot budu mít i na konci dne,“ řekl sebevědomě nejrychlejší muž časovky Brandon McNulty.
    Američan se nespletl. Dres vedoucího jezdce totiž opravdu udržel i po odpolední roudnické etapě. Ta byla rovinatějšího typu a na šedesáti kilometrech žádný únik startovní pole nedovolilo. Do cíle v Roudnici nad Labem celý peloton přijel pohromadě. Spurt suverénně vyhrál ruský jezdec Aleksandr Kulikovskij. Stříbrný jezdec loňského mistrovství světa za sebou tentokrát nechal Dána Niklase Larsena a Poláka Szymona Sajnoka. Jonáš Březina byl na šestatřicátém místě nejlepším českým zástupcem, který dojel v hlavním poli.
    V sobotu na peloton čeká královská etapa se startem v Teplicích a cílem v německém Zinnwaldu. Nejdelší a nejtěžší prověrka letošního ročníku cyklisty zavede dvakrát na Komáří Vížku. „V kopcích se cítím velmi dobře, jsem dobrý vrchař, a jak už jsem říkal, mám k sobě velmi silný tým. Vůbec nepochybuji o tom, že bych o žlutý trikot měl přijít. Po nedělní etapě hodlám slavit,“ netají své plány lídr průběžné klasifikace, americký reprezentant Brandon McNulty, jehož kolegové Costa a Reynolds jsou v elitní pětce celkového hodnocení. Čech Jakub Otruba je celkově třiadvacátý.
    
Výsledky – 2. 1/2 etapa: 1. Brandon McNulty 13:55, 2. Adrien Costa (oba USA) +0:29, 3. Dusan Rajovic (SRB) +0:44, 4. Tobias Foss (NOR) +0:44, 5. Kiril Vyatkin (KAZ) +0:45, 18. Jakub Otruba +1:04, 52. Michal Brázda +1:38, 74. Lukáš Kunt +2:01, 89. Tomáš Čapek +2:22, 92. Jonáš Březina +2:33 (všichni ČR).

2. 2/2 etapa: Aleksandr Kulikovskij (RUS) 1:24:07, 2. Niklas Larsen (DEN), 3. Szymon Sajnok (POL), 4. Guillaum Millasseau (FRA), 5. Dinmukh Ulysbayev (KAZ), 31. Jonáš Březina, 46. Jakub Otruba – všichni stejný čas, 65. Lukáš Kunt, 72. Tomáš Čapek - oba +0:12, 100. Michal Brázda – čas vítěze (všichni ČR).

Celkově: 1. Brandon McNulty 4:15:00, 2. Adrien Costa +0:33 (oba USA), 3. Tobias Foss (NOR) +0:48, 4. Ethan Reynolds (USA) +0:51, 5. Niklas Larsen +0:53 (DEN), 23. Jakub Otruba +1:24, 43. Michal Brázda +1:55, 68. Lukáš Kunt +2:55, 81. Jonáš Březina +9:26, 85. Tomáš čapek +10:21.
    

Tags: 

Theme Danland modified and web mastered by Vojtěch — 2011. Facebook: Závod míru juniorů