Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton

Jste zde

Slovinec Pogačar vítězem roudnické etapy

Roudnice nad Labem – Tadej Pogačar se radoval z vítězství v „roudnické“ etapě Závodu míru juniorů. Slovinský reprezentant byl součástí mírně odskočené skupiny, kterou peloton před páskou téměř dostihl. Hlavní pole s lídrem přijelo jen se ztrátou tří vteřin, takže žlutý trikot po druhém dnu zůstává Francouzi Brunelovi.

            Páteční druhá půletapa, která už tradičně následuje po dopolední časovce jednotlivců, pravidelně končívá hromadným dojezdem. Rovinatý profil na třiašedesát kilometrů dlouhá prověrce nedává příliš šancí uprchlíkům. Tentokrát ale odskočila sedmičlenná skupina, jejíž snahu o zdařilý únik hlavní pole takřka vymazalo.  Na cílové rovince si to mezi sebou rozdala již jen nepatrně odjetá trojice – Slovinec Pogačar, Nor Holstad a Belgičan Huys, která ve vyjmenovaném pořadí také protla cílovou pásku na roudnické Masarykově třídě. Ani tentokrát neměla etapa hladký průběh. Peloton už odjetou trojici málem dostihl, když čelo zbrzdil pád jednoho z Holanďanů. Tentokrát ale bez vážnějších následků dojel do cíle, nicméně kolize zhatila i ambice českých reprezentantů. Nejlepší z domácích jezdců dojel v hlavním poli na sedmadvacáté pozici.

            Žlutý trikot lídra uhájil Francouz Alexys Brunel, který si ho vyjel po dopoledním souboji s chronometrem. „Jsem velmi šťastný. Dnešek se podařil, ale já na Závod míru nepřijel ochutnávat místní vyhlášené dortíky. Mým přáním je ho vyhrát. Zítra přijdou kopce a na ty jsem dobře připravený. Nenechám se o žluťáka připravit a bez ohledu na to, co nás v týmu postihlo za nepříjemné pády, chci ho v neděli přivézt do cíle. Ano, každá odřenina nás stojí spoustu energie, ale Závod míru má pro nás mnohem větší cenu i díky svému mírovém poslání, takže i z toho důvodu budeme bojovat až do konce,“ netají své ambice sympatický Francouz Alexys Brunel.

            Před pelotonem je druhá polovina letošního 45. ročníku. O víkendu na jezdce čeká „královská“ etapa se startem v Teplicích a cílem v Altenbergu, kdy cyklisté budou muset dvakrát vystoupat na Komáří Vížku. V neděli pak celou „tour“ ukončí závěrečný členitý díl s cílem v Terezíně. Nejlepší z českých reprezentantů  Jakub Otruba je průběžně na jednadvacáté pozici. „Zatím se nám nedaří podle plánů a představ. Vývoj etap je dost chaotický a narušují ho nepředvídatelné pády. Věřím, že o víkendu se opravdu ukáže, kdo jak na to má, a pevně doufám, že naši kluci nebudou hrát druhé housle,“ dodal reprezentační kouč Tomáš Konečný.

Výsledky – 2.b etapa: 1. Tadej Pogačar (Slo) 1:25:35, 2. Ludvik Holstad (Nor), 3. Laurens Huys (Bel) – stejný čas, 4. Mikkel Bjerg (Den), 5. Nils Eekhoff (Ned), 27. Tomáš Čapek (Cze) – všichni +0:03.

Celkově: 1. Alexys Brunel (Fra) 4:23:20, 2. Rasmus Pedersen (Den) +0:07, 3. Chritopher Blevins (USA) +0:38, 4. Jonas Rutsch (Ger) +0:46, 5. Andrea Innocenti (Ita) +0:50, 21. Jakub Otruba (Cze) +1:50.

Tags: 

Theme Danland modified and web mastered by Vojtěch — 2011. Facebook: Závod míru juniorů