Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton

Jste zde

Žlutý Pedersen uzavřel Závod míru vítězstvím

Terezín – Je dobojováno! Dvaačtyřicátý ročník juniorského Závodu míru zná svého vítěze. Dánský reprezentant Mads Pedersen v Terezíně definitivně stvrdil roli papírového favorita. Nejen že ve žlutém trikotu vyhrál závěrečnou etapu, ale s celkovým prvenstvím získal tři ze čtyř soutěžních trikotů. O jeho nadvládě letos nemohlo být pochyb. 

„Sobotní etapa byla hodně těžká a pro mě by bylo příliš náročné ji vyhrát, a tak jsem raději šetřil síly na neděli a ztratil jen několik vteřin. Dost náročná byla také závěrečná etapa. Únava se nahromadila, ale i přesto jsem se cítil velmi dobře a snažil se od začátku hlídat každý únik a být stále vpředu. Hodně mi pomohli kolegové, díky kterým se podařil tenhle fantastický finiš. Co víc by si člověk mohl přát, než uzavřít závod vítězně, a to ve žlutém trikotu,“ oddechl si šťastně nejrychlejší jezdec letošního 42. ročníku Závodu míru juniorů Dán Mads Pedersen.
Pedersen už od prvních kilometrů poslední „terezínské“ prověrky nenechal konkurenty na pochybách, že hodlá dres nejlepšího jezdce dovézt až do cíle. Aktivně ještě sbíral i bonifikační vteřiny na rychlostních prémiích. Vůbec poprvé se projevili také zástupci české reprezentace. Nejen že se více pokoušeli o samostatné úniky, ale především Adam Ťoupalík zvítězil v závěrečné vrchařské prémii. „Víme, že jsme se tu nepředvedli zrovna v nejlepším světle. Také nás za to trenér pokáral. Ve srovnání se světem máme co dohánět. Pro mě tohle byl vůbec první světový pohár. Nejelo se mi tak špatně, a proto jsem se rozhodl jít trochu vabank. Už nebylo co ztratit, tak jsem rád, že se alespoň podařilo ukázat se na té prémii,“ přiznal jeden z nejlepších českých jezdců Adam Ťoupalík, který byl však čtvrtým nejlepším „prvoročákem“, a tak se o čelní příčky ZMJ může pokusit ještě napřesrok.
Diváci viděli už tradiční poslední cíl závodu na terezínském náměstí, na které přijel celý peloton pohromadě. Atraktivní spurt právě pro radost přihlížejících ovládl zmíněný Pedersen, který na pásce porazil Francouze Barbeaua a Brita Lawlesse. Nejlepší z domácích Luděk Lichnovský projel v čase vítěze jako sedmatřicátý a hned za ním Ťoupalík.
V celkovém ranku Pedersen zvítězil s náskokem více než půlminuty na Američana Owena a Nizozemce Van Der Poela. Vedle žlutého trikotu navíc Pedersen při slavnostním vyhlášení oblékl také bílý pro vítěze bodovací soutěže a zelený pro nejlepšího sprintera. Puntíkatý, pro nejlepšího vrchaře, pak zbyl na Francouze Remi Auberta. Nejrychlejším českým juniorem se stal jednatřicátý Pavel Camrda.
 
Výsledky - 4. etapa: 1. Mads Pedersen (Dánsko) 2:21:34, 2. Clement Barbeau (Francie), 3. Christopher Lawless (Velká Británie) , 4. Petter Theodorsen (Norsko), 5. Seid Lizde (Itálie), 37. Luděk Lichnovský, 38. Adam Ťoupalík, 45. Adam Sekanina, 49. Pavel Camrda – všichni stejný čas, 53. Matouš Hynek, 86. Michal Schlegel - oba +0:12 (všichni ČR). 
 
Celkově: 1. Mads Pedersen (Dánsko) 8:40:22, 2. Logan Owen (USA) +0:35, 3. Mathieu Van Der Poel (Nizozemsko) +0:38, 4. Elie Gesbert (Francie) +1:03, 5. Tao Georghegan Hart +1:13, 31. Pavel Camrda +3:38, 36. Matouš Hynek +4:32, 43. Adam Ťoupalík +5:43, 84. Michal Schlegel +20:07, 86. Luděk Lichnovský +20:40, 88. Adam Sekanina +21:42 (všichni ČR).
Tags: 

Theme Danland modified and web mastered by Vojtěch — 2011. Facebook: Závod míru juniorů