Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton Peloton Závodu míru juniorů / Junior Peace Race peloton / Course de la Paix peloton

Jste zde

Francouz Gesbert v Německu vyhrál, ale Pedersena nesvlékl

Teplice/Zinnwald - Až ve 3. etapě letošního ročníku Závodu míru juniorů přijelo do cíle startovní pole řádně rozdělené. Kopcovitý díl v Krušných horách řádně prověřil fyzickou připravenost jezdců. Těžká stoupání nakonec nejlépe sedla francouzskému mladíkovi Elie Gesbertovi, který do cíle v německém Zinnwaldu přijel suverénně zcela osamocen. Dán Pedersen se ale o žlutý trikot připravit nenechal.

„Etapa to byla velmi tvrdá. Pole se roztrhalo hned v prvním stoupání, ale každý únik na čele jsem zachytil. Cítil jsem se navíc velmi dobře, a tak jsem zaútočil spolu s Mathieu Van Der Poelem. Mathieu měl ale problém s kolem a musel ho měnit. Trochu jsem toho využil a deset kilometrů před páskou jsem se rozhodl odjet zcela sám,“ popsal předposlední den 42. ročníku májových etap vítězný Francouz Elie Gesbert.
Peloton čekalo dvaaosmdesát kilometrů odstartovaných v lázeňském městě Teplice. Letos jezdci museli dvakrát vystoupat na Komáří Vížku, kde byla tradičně vrchařská prémie. Startovní pole se dělilo už při prvním výjezdu. Přestože čelo kontrolovali především francouzští reprezentanti, dánský jezdec a lídr průběžné klasifikace Dán Mads Pedersen se utrhnout nenechal. „Je pravda, že Dánové jsou letos opět velmi silní, ale nakonec mezi prvními do cíle vydržel jen žlutý trikot,“ podotkl Gesbert, který do cíle přijel sám s náskokem osmi vteřin na pětičlennou skupinu s vedoucím Pedersenem.
Gesberta na pódiu doplnil stříbrný Brit Geoghegan Hart a bronzový Van Der Poel. Českým závodníkům se příliš nedařilo, když nejlepším byl jednatřicátý Pavel Camrda, jež zaostal o více než minutu.
Zatímco před etapou byli na prvních třech pozicích průběžné klasifikace tři Dánové, po ní už byla situace zcela odlišná. Seveřan Pedersen bez větších potíží „žluťáka“ udržel, ale za něj se dostal Holanďan Van Der Poel a Američan Owen – oba ztrácející pětadvacet vteřin. Pavlu Camrdovi, jako nejlepšímu domácímu závodníkovi, patři dvaatřicátá příčka s více než tříminutovým mankem. „Vím, že to bude to těžké, ale zkusím v poslední etapě žluťáka vysvléknout,“ dodal odhodlaně Francouz Gesbert, jež se nachází na neoblíbené „bramborové“ pozici.
Peloton v neděli vyjede do závěrečné stokilometrové etapy se třemi vrchařskými prémiemi a cílem tradičně v Terezíně.
 
Výsledky - 3. etapa: 1. Elie Gesbert (Francie) 2:01:38, 2. Tao Geoghegan Hart (Velká Británie), 3. Mathieu Van Der Poel (Nizozemsko), 4. Anatoliy Budyak (Ukrajina), 5. Remi Aubert (Francie), 6. Mads Pedersen (Dánnsko) všichni +0:08, 31. Pavel Camrda +1:13, 35. Matouš Hynek +2:41, 47. Adam Ťoupalík +3:59, 54. Adam Sekanina +5:44, 71. Luděk Lichnovský +7:54, 75. Nichal Schlegel +8:11 (všichni ČR).
 
Celkově po 3. etapě: 1. Mads Pedersen (Dánsko) 6:19:01, 2. Mathieu Van Der Poel (Nizozemsko), 3. Logan Owen (USA) oba +0:25, 4. Elie Gesbert (Francie) +0:38, 5. Tao Georghegan Hart +1:00, 32. Pavel Camrda +3:25, 36. Matouš Hynek +4:07, 44. Adam Ťoupalík +5:30, 85. Michal Schlegel +19:42, 87. Luděk Lichnovský +20:27, 89. Adam Sekanina +21:29 (všichni ČR).
Tags: 

Theme Danland modified and web mastered by Vojtěch — 2011. Facebook: Závod míru juniorů